Zabiegi medycyny estetycznej w ciąży
Zabiegi medycyny estetycznej w ciąży – ciąża to czas zmian w organizmie kobiety. Niektóre tkanki rosną naturalnie i przybierają na wadze. Pojawiają się przebarwienia, rozstępy, żylaki, obrzęki. To sprawia, że czujesz się gorzej. Inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej nie są testowane na kobietach w ciąży, ponieważ takie badanie jest nieetyczne i może zagrażać zdrowiu zarówno matki, jak i dziecka. Konsekwencje takich procedur dla kobiet w ciąży są nieznane. Wychodzi się z założenia, że z zabiegami inwazyjnymi najlepiej poczekać do zakończenia karmienia piersią.
Bezpieczne leczenie podczas ciąży
Niektóre zabiegi kosmetyczne są uważane za bezpieczne dla ciąży. Duża w tym zasługa stosowania w codziennej pielęgnacji naturalnych, bezzapachowych kosmetyków. W pierwszym trymestrze ciąży lepiej zrezygnować z profesjonalnego leczenia. W przypadku poważnych problemów kosmetycznych, takich jak trądzik czy nietrzymanie moczu, należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który doradzi, jakie zabiegi są dostępne dla konkretnego problemu, jeśli pacjentka jest w ciąży. HPV, bardzo niebezpieczny wirus, który może powodować raka szyjki macicy. Jest to infekcja, którą można leczyć w czasie ciąży, ponieważ brak leczenia może mieć bardzo poważne skutki zdrowotne. Leki kosmetyczne mogą być stosowane w leczeniu widocznych zmian skórnych, takich jak brodawki. Zalecana jest koagulacja lub ablacja laserowa. Do tej pory nie było doniesień o jakimkolwiek zagrożeniu dla płodu lub matki z tego medycznego zabiegu kosmetycznego w czasie ciąży. O możliwości stosowania powyższych rozwiązań w czasie ciąży powinien zdecydować lekarz ginekolog. Farbami niezawierającymi amoniaku można farbować włosy po pierwszym trymestrze ciąży. Zabiegi takie jak manicure czy pedicure można wykonać w oczekiwaniu na narodziny dziecka. Pod warunkiem, że nie stosuje się silnych środków chemicznych i unika się przedłużania paznokci żelem lub akrylem. Wszystkie zabiegi związane z paznokciami powinny być wykonywane przez doświadczony personel w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Podczas wizyt w salonie nie należy ukrywać ciąży. Są bezpieczne dla kosmetyków ciążowych, które można stosować w celu poprawy jędrności i elastyczności skóry. Pozwala na delikatny masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku, dłoni i stóp.
Leczenie niewskazane w czasie ciąży
Trudno ocenić, czy stosowanie toksyny botulinowej stwarza zagrożenie dla życia kobiety ciężarnej lub dziecka. Niektóre badania naukowe sugerują, że można go bezpiecznie stosować w czasie ciąży w leczeniu stanów takich jak dystonia szyi i powiek. Badania wykazały, że istnieje ryzyko poronienia po zastosowaniu tej toksyny. Nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić bezpieczeństwo stosowania wypełniaczy w czasie ciąży, dlatego leczenie jest odrażające. Wszystkie zabiegi laserowe, niezależnie od obszaru poddawanego zabiegowi, należy odłożyć do czasu po porodzie. Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą wpływać na działanie światła i powodować hiperpigmentację, hiperstymulację lub nasilenie objawów melasma. Nie przeprowadzono badań nad wpływem laserów na płód, co jest kolejnym powodem, aby nie wykonywać tego zabiegu medycyny estetycznej w czasie ciąży. Kobiety w ciąży nie powinny używać laserów w okolicy brzucha i pochwy. Peelingi chemiczne zawierające substancje takie jak kwas retinowy, kwas salicylowy i siarka są przeciwwskazane w czasie ciąży. Zaleca się unikanie kwasu glikolowego i innych kwasów, ponieważ mogą powodować podrażnienia, przebarwienia i uszkodzenia skóry.
-
- wszywka alkoholowa Warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/Wszywka-alkoholowa
- balonikowanie żołądka Warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/Balon-zoladkowy
- korekta uszu cena warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/chirurgiczna-korekta-uszu
- redukcja cellulitu Warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu
- kliniki medycyny estetycznej Warszawa https://www.m-estetica.pl
Zabieg stomatologiczny
Zadbaj o stan swoich zębów podczas oczekiwania na dziecko. Infekcje jamy ustnej i choroby dziąseł mogą powodować wiele problemów związanych z ciążą, prowadząc do przedwczesnego porodu. We wczesnej ciąży wymagana jest konsultacja stomatologiczna i badanie jamy ustnej. Lekarz dentysta odnotowuje tę wizytę na karcie ciąży. Zabiegi dentystyczne, takie jak wypełnienia i korony, powinny być wykonywane w celu zmniejszenia ryzyka infekcji. Awaryjne zabiegi stomatologiczne, takie jak ekstrakcje zębów czy leczenie kanałowe, są konieczne i wskazane w czasie ciąży. Zabiegi medycyny estetycznej z zakresu stomatologii w okresie ciąży, takie jak wybielanie zębów, należy odłożyć do okresu po okresie karmienia piersią. Interwencja stomatologiczna w czasie ciąży powinna ograniczać się do leczenia wszystkich stanów zapalnych.
Na szczęście ciąża nie trwa wiecznie. Stany takie jak przyrost masy ciała, obrzęki, żylaki i obrzęki ustępują w ciągu kilku dni po porodzie. Kiedy rodzi się dziecko, kobieta traci około 4-5 kg - wagę dziecka i łożyska. W ciągu kolejnych 2-3 dni zniknęły obrzęki nóg i twarzy – spadek wagi o 1,5 kg, a macica w ciągu 6 tygodni wróciła do rozmiarów sprzed ciąży. Karmienie piersią może pomóc Ci odzyskać pierwotną wagę. Medycyna estetyczna w ciąży wymaga racjonalnego podejścia. Zdrowie matki i płodu ma pierwszeństwo przed kwestiami kosmetycznymi.
M-estetica medycyna estetyczna |
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7 |
02-797 Warszawa |
666404584 |
www.m-estetica.pl |