Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu i od tego czasu ich popularność stale rośnie. Niezależnie od tego, czy wykonuje manicure w domu, czy w salonie kosmetycznym, coraz więcej kobiet decyduje się na to rozwiązanie. Co sprawia, że ​​ludzie hybrydy są tak popularne wśród kobiet?

Mieszanie lakierów – czy warto?

Zanim zdecydujesz się na wizytę w salonie lub zakup zestawu, warto przemyśleć każdy aspekt stosowania lakierów mieszanych.
Jaka jest korzyść?

 • Dobry wygląd – Lakiery hybrydowe charakteryzują się doskonałą trwałością. W przeciwieństwie do zwykłych lakierów nie odpryskują ani nie wypaczają się. Dają około 2 tygodni zadbanych dłoni, po tym czasie hybryda jest zmywana, a druga ręka malowana.
 • Trwałość koloru – Dzięki szerokiej gamie kolorów, niezależnie od tego, czy lakier do paznokci jest matowy, czy błyszczący, kolor zawsze zachowuje swój blask i trwałość.
 • Ogromny wybór – Producenci prześcigają się w komponowaniu coraz to nowych kolorów. Obecna paleta barw obejmuje zestawienia różnych barw, zdecydowanie jest w czym wybierać
 • Oszczędność czasu – Malowanie paznokci co 2 tygodnie daje możliwość zaoszczędzenia czasu na codziennej pielęgnacji. Lakiery hybrydowe nakładają się nieco dłużej niż standardowe lakiery, ale odpowiednio ustawione pozostaną na swoim miejscu do momentu ich usunięcia.

Lakier hybrydowy jest również popularny wśród influencerek. Z tego rozwiązania korzysta wiele celebrytów. W Internecie jest wiele witryn do miksowania. Możliwości wzorów i kolorów są nieograniczone, a samouczki są popularne.

Czy mieszanie lakierów jest szkodliwe?

W sieci można znaleźć wiele informacji na temat zagrożeń związanych z mieszaniem lakierów. O co chodzi? Oto wyjaśnienia najczęściej zadawanych pytań:

 • Mechaniczne uszkodzenie płytki – nie jest to bezpośredni efekt mieszania lakieru, za uszkodzenie płytki odpowiada osoba wykonująca manicure. Przed nałożeniem lakieru płytkę należy wyszlifować na płasko, aby zapewnić lepszą przyczepność lakieru. Paznokcie mogą stać się słabe i łamliwe, jeśli nie zostaną odpowiednio opiłowane. Efekty uszkodzeń mechanicznych widać dopiero po zdjęciu warstwy lakieru. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nieumiejętnego usunięcia zmieszanego lakieru – osłabia to płytkę paznokcia.
 • Promieniowanie ultrafioletowe – Promieniowanie emitowane przez lampy jest znacznie silniejsze niż promienie słoneczne i dzięki swojej koncentracji powoduje szybsze starzenie się naświetlanych części ciała. Osoby z alergią na słońce powinny zachować ostrożność i sprawdzić, czy nie występują skutki uboczne. Promieniowanie jest również rakotwórcze – podobnie jak solarium i nadmierna ekspozycja na słońce

Lakiery hybrydowe nie są bardziej szkodliwe niż standardowe lakiery. Najczęstszą przyczyną problemów z płytką paznokcia jest niewłaściwy manicure. Zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty lub dokładne wykonanie zabiegu samodzielnie. Przed samodzielnym użyciem hybrydy po raz pierwszy należy skontaktować się z ekspertem.

Domowy salon kosmetyczny

Niektóre kobiety decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie profesjonalista robi im manicure. Jest to jednak stały wydatek, który należy uwzględnić w domowym budżecie. Zmieszany lakier długo utrzymuje się na paznokciach bez korekty. Jednak ludzkie paznokcie wciąż rosną i po około 2-3 tygodniach odrost jest bardzo zauważalny i ze względów estetycznych zaleca się nowy lakier lub zaprawkę. Jednak niektóre kobiety decydują się na zakup domowego zestawu ze względów finansowych lub dla przyjemności samodzielnego wykonania paznokci. W internecie nie brakuje zestawów startowych, które pomogą Ci zadbać o paznokcie. Pakiet startowy powinien zawierać:

 • lampa – warto zwrócić uwagę na jej rodzaj i moc
 • Cleanser – płyn służący do mycia płytki paznokcia
 • Waciki bezpyłowe – działają znacznie lepiej niż zwykłe waciki
 • Lakiery color mix – zazwyczaj przy zakupie w zestawie kolor jest już określony i można dokupić inne kolory według własnego uznania
 • Podkład i warstwa nawierzchniowa jako warstwa końcowa
 • aceton lub frezarka – frezarka jest zdecydowanie droższym elementem wyposażenia i może podnieść wartość sprzętu
 • Polerki, pilniki, patyczki, oliwki.

Decydując się na salon kosmetyczny należy zwrócić uwagę na higienę pracy kosmetyczki oraz sterylność używanych produktów. Ważna jest również jakość zmieszanego lakieru. Nie należy go stosować, jeśli jego konsystencja budzi jakiekolwiek wątpliwości. Każde opakowanie powinno mieć datę ważności. Lakiery mieszane należy zużyć w ciągu 6 lub 12 miesięcy od pierwszego użycia. Czas może się różnić w zależności od tego, czy jest to lakier bezbarwny, baza lub lakier nawierzchniowy. Możesz skorzystać z samouczków na stronie producenta lub skorzystać z platformy Youtube, na której nie brakuje filmów zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych, ale szukaj różnorodności.

Jak zmniejszyć ryzyko?

Zanim zdecydujesz się na hybrydę, upewnij się, że Twoje paznokcie są w dobrej kondycji. Warto choć raz skorzystać z profesjonalnej pomocy. Następnie możesz nauczyć się prawidłowego nakładania zmieszanego lakieru i kolejnych kroków w manicure. Jeśli dalsze leczenie będzie wykonywane w domu, warto dopytać o wszystkie szczegóły, które mogą budzić pytania lub podejrzenia. Kolejnym krokiem będzie odpowiednia pielęgnacja dłoni – ładne paznokcie to nie wszystko, a aby dłonie ładnie wyglądały, po wymieszaniu ostatniej warstwy lakieru, nałóż na skórki oliwę z oliwek i wmasuj krem ​​do rąk. Jeśli pokład jest uszkodzony lub osłabiony, należy zrobić sobie przerwę — być może z powodu niewystarczającej pielęgnacji i przygotowania do zabiegu.