Filtry przemysłowe do powietrza

Filtry przemysłowe do powietrza

Filtry przemysłowe do powietrza z www.filtry-przemyslowe24.pl/filtry-przemyslowe-powietrza/ – sprawną przemysłową filtrację powietrza będą w stanie zapewnić wyłącznie właściwie wybrane, najwyższej jakości systemy do filtrowania. Na rynku dostępny jest ogromny wybór filtrów do różnych zastosowań, przykładowo w elektronice, automatyce, przemyśle petrochemicznym, chemicznym czy spożywczym, podczas produkcji plastików i różnego rodzaju farb. 

Filtry przemysłowe powietrza stosuje się celem usuwania cząsteczek stałych, smaku, zapachu, oparów oleju, wody czy cząsteczek stałych. W ofercie sklepów znaleźć można najwyższej jakości filtrację powietrza sprężonego odznaczającą się ekonomiczną eksploatacją, starannie wykonaną z użyciem najnowszych technologii produkcyjnych.

Dlaczego odpowiednie dobranie filtra przemysłowego jest takie ważne?

Filtry przemysłowe do powietrza
Filtry przemysłowe do powietrza

Odpowiedniej jakości filtry mogą ograniczać późniejsze koszty związane z eksploatacją. Właściwie dobranie gradacji oraz wielkości filtrów przemysłowych powietrza jest bardzo ważne. Ekonomiczna filtracja sprężonego powietrza opiera się na redukowaniu spadków ciśnienia w czasie filtracji. Dokładność zależy od użytego złoża do filtracji. W przypadku zwykłego procesu cząstek stałych sprawdzają się filtry zrobione z włókien akrylowych albo spiekanego mosiądzu, czy celulozy. Zapewnią one niewielkie spadki ciśnienia w sieci, wybranych aerozoli. Tam, gdzie wymóg stanowi filtrowanie cząsteczek 0,1 μm albo mniejszych, jak filtracja oleju, stosuje się złoża zrobione z borokrzemianowych mikrowłókien albo węgla aktywnego. Wymienione jako ostatnie stosuje się w aplikacjach, gdzie wymogiem jest powietrze bez zapachów i oparów. Filtracja przemysłowa z użyciem węgla aktywnego przebiega na zasadzie absorpcji, przyciągając zanieczyszczenia i gromadząc je w filtracyjnym materiale. 

Filtry powietrza przemysłowe – rodzaje

Filtry gwintowane

Są to filtry obsługujące ciśnienie do 16 bar oraz o temperaturze pracy do 60 stopni Celsjusza. Mają korpus zrobiony z anodyzowanego aluminium uodpornionego na działanie wody morskiej i korozję. Istnieje w ich przypadku możliwość zamontowania manometru różnicowego. W sprzedaży znajdują się standardowe filtry, jak również mające szerokie zastosowanie standardowo wyposażone w obudowę, zawór manualny oraz wkład do filtra. Dostępne są także różne wkłady filtracyjne. Systemy do oczyszczania sprężonego powietrza powinny wyróżniać się większą trwałością filtrów przemysłowych, niskim kosztem eksploatacji przy zmniejszonym spadku ciśnienia w filtrach.

Filtry gwintowane z węglem aktywnym albo flanszowane

Stosuje się je w przypadku sporej wielkości przepływu w przedziale 36,67-523 m3/min. Wymagają użycia sprężonego powietrza mającego wilgotność do maksymalnie 30 procent i odznaczają się wysokim czasem trwałości wysokowydajnych złóż. Celem oczyszczania powietrza sprężonego o sporej pojemności sprawdzają się filtry flanszowe, które wykonywane są z najwyższej jakości stali zgodnie z wymogami Pressure Equipment Directive PED. Dostępne są różnorodne poziomy filtracji, montowane dodatkowo wskaźniki ciśnienia, jak również akcesoria służące do odprowadzenia kondensatu. Dostępne są też przemysłowe filtry kołnierzowo-flanszowe powlekane na zewnątrz oraz wewnątrz, z właściwie zoptymalizowanym przepływem. 

Filtry wysokociśnieniowe 

Filtry z https://filtry-przemyslowe24.pl tego rodzaju zdolne są do pracy nawet w przypadku wysokiego ciśnienia. W ofercie sklepów znaleźć można filtry do 50 bar, 100-400 bar oraz 100-500 bar. W przypadku filtracji sprężonego powietrza w przemysłowych warunkach pod dużym ciśnieniem ważne jest zachowanie bezpieczeństwa – filtry przemysłowe dostępne w sprzedaży są dokładnie wykonywane z zastosowaniem odpornych na działanie korozji surowców. Dla ciśnienia poniżej 50 bar zaleca się filtry o solidnej konstrukcji aluminiowej albo filtry zoptymalizowane dla przemysłu wykonywane ze stopów uodpornionych na agresywne kondensaty. Wybranie wysokociśnieniowych filtrów związane jest z wieloma korzyściami – odpornością termiczną do 120 stopni Celsjusza, elektronicznym sterowaniem drenu z funkcją samokontrolowania. Dzięki temu możliwa staje się niezakłócona praca bez strat na sprężonym powietrzu. Powyżej 50 bar do wyboru mamy wysokociśnieniowe filtry 100-500 bar albo 100-400 bar – stosuje się je przykładowo w branży automotive, w przemyśle tworzyw sztucznych czy przemyśle elektronicznym.

Filtry sterylne 

Stosuje się je tam, gdzie wymogiem jest powietrze pozbawione nie tylko cząsteczek stałych, ale również aerozoli czy olejów, mikroorganizmów mających zdolności do rozmnażania się. W ofercie sklepów znajdziemy filtry przemysłowe flanszowe stosowane przykładowo podczas produkcji opakowań, w biotechnologii, przemyśle farmaceutycznym, fermentacyjnym, mleczarskim, chemicznym, czy browarniczym. W miejscach, gdzie wymogiem jest wysokiej czystości powietrze, przeznaczone, chociażby do oddychania, napowietrzania beczek piwnych, przy sporym ryzyku występowania korozji – właśnie tam stosuje się tego rodzaju filtry. Tego rodzaju filtry wykonuje się ze stali nierdzewnej na zamówienie. Są one zdolne do nieprzerwanej pracy w temperaturze do maksymalnie 150 stopni Celsjusza.

 

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański