Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa?

Jak działa myjnia bezdotykowa? Dużo ostatnio myślałeś? Kupiłeś nowy samochód i chcesz o niego odpowiednio zadbać? Wiele osób regularnie korzysta z myjni bezdotykowych. Dlaczego to dobry pomysł? Jak można tam umyć samochód? Jeśli nigdy tego nie robiłeś, zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Wyjaśniamy wszystko krok po kroku. Omówimy również najczęstsze błędy popełniane przez niedoświadczonych ludzi.

Myjnia bezdotykowa: dlaczego warto z niej korzystać?

Jak działa myjnia bezdotykowa?
Jak działa myjnia bezdotykowa?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają tego typu miejsca. Po pierwsze, samodzielne mycie samochodu nie zawsze się sprawdza. Właściciel pojazdu nie do końca wie, jakich odczynników, proporcji itp. użyć w tym celu. Używają również nieodpowiednich pędzli, ściereczek itp. Może to prowadzić do powstawania mikrozarysowań itp. na lakierze. Drugim jest powolne działanie na dany temat. Musisz więc spędzić dużo czasu, aby wszystko było naprawdę dobre, dokładne i bezpieczne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na mycie auta bezdotykowo. Należy zauważyć, że powstaje coraz więcej takich miejsc. Nie chodzi tylko o większe miasta czy miasteczka, ale także o wsie. Jest więc wiele możliwości wyboru. Zazwyczaj myjnie bezdotykowe znajdują się w pobliżu centrów handlowych, sklepów samochodowych lub warsztatów itp. Możesz więc żonglować kilkoma rzeczami naraz. Co jeszcze warto wybrać bezdotykową myjnię samochodową? Takie obiekty są poprawnie zbudowane. Zastosowana technologia zapobiega powstawaniu mikro rys itp. na lakierze. Oczywiście wiele zależy od tego aspektu właściciela samochodu, który powinien być biegły w wykonywaniu tych zadań. Generalnie jednak nie jest to trudne, o czym przekonacie się później. Kolejna ważna kwestia dotyczy atrakcyjnych warunków finansowych. Ponadto użytkownicy mogą korzystać nie tylko z usług podstawowych, ale także z usług dodatkowych. Coraz więcej myjni bezdotykowych wyposażonych jest w odkurzacze czy suszarki do lakieru. Zwykle korzystanie z takich usług jest szybkie. Nawiasem mówiąc, możesz płacić nie tylko monetami. Czasami są one wymieniane na tokeny. Czasami na myjniach zbliżeniowych można płacić kartami kredytowymi itp. Możliwości jest więc bardzo dużo, co oczywiście zwiększa zainteresowanie tymi miejscami.

Jak umyć samochód krok po kroku?

Aby być zadowolonym z efektu końcowego, warto wprawić się w obsłudze myjni bezdotykowej. Pozwoli to również zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Od czego warto zacząć? Płukanie wstępne to zdecydowanie świetne rozwiązanie. W rezultacie usuń brud (zwłaszcza teraz, gdy jesienią jest to powszechne) i piasek itp. Drobniejsze osady są natomiast odpowiednio zmiękczane. Ważna jest również technika zastosowana do wykonania tego zadania. Zaleca się zacząć od dachu i powoli schodzić w dół. Ostatnim etapem jest tutaj oczyszczenie kół oraz okolic tych elementów. Pamiętaj, aby trzymać pistolet natryskowy w odległości około 40 cm od farby. Czas trwania tej fazy wynosi około 60 sekund. Następnie warto zastosować aktywną pianę (jeśli jest w ofercie myjnia bezdotykowa; w razie potrzeby można wybrać mycie szamponem lub proszkiem). W tym przypadku prawidłowa technika operacyjna jest nieco inna. Zaleca się mycie od dołu i natryskiwanie piany bezpośrednio na zwykle mocno zabrudzone części ciała. Czas trwania tej fazy wynosi około dwóch minut. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwe sprzątanie. Pistolet natryskowy należy trzymać w odległości około 40 cm od farby. Zadanie to należy rozpocząć od przodu. Pamiętaj o dokładnym umyciu pojazdu. Czas trwania tej operacji wynosi około trzech minut. Jeśli niektóre obszary ciała są szczególnie zabrudzone, warto zachować szczególną ostrożność.

Co jeszcze jest bardzo ważne?

Następnym krokiem jest spłukanie. Chodzi o dokładne usunięcie środka czyszczącego z organizmu i wszystkich jego zakamarków. Wiele osób bagatelizuje tę czynność. To poważny błąd. Jeśli płukanie nie jest dokładne, na ciele mogą pojawić się nieestetyczne plamy itp., dlatego należy płukać, aż woda zacznie płynąć (bez detergentu). Zwykle trwa to około dwóch lub trzech minut. I najczęściej niedoświadczeni robią to szybko i niedokładnie. Z tego powodu ich samochody nie wyglądają później zbyt dobrze. To nie wina myjni, tylko właściciela. Warto również zdecydować się na mocną depilację woskiem. W ten sposób ochronisz swój lakier np. przed osadzaniem się brudu itp. Woskowanie trwa około dwóch minut. To też jest tego warte. Nie zapomnij również o polerowaniu i dokładnym wysuszeniu karoserii. Wykonanie tych zadań zajmuje około dwóch minut.