Jak sprawnie zorganizować wysyłki mebli?

Jak sprawnie zorganizować wysyłki mebli? Organizowanie wysyłek mebli może niektórym wydawać się trywialne, ale tak nie jest. Oczywiście osoby, które się przeprowadzają często mają doświadczenie w tej dziedzinie. Gorzej, jeśli ktoś pierwszy raz zmienia miejsce zamieszkania i zadaje sobie pytanie: Jak sprawnie zorganizować transport mebli? Z myślą o tych wszystkich osobach przygotowaliśmy ten przewodnik. O czym nie można zapomnieć? Czego należy unikać? Oto kompletne kompendium wiedzy na temat efektywnej organizacji transportu mebli.

Wysyłka mebli

Meble to towar, który bardzo łatwo ulec uszkodzeniu w transporcie. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy meble nie zostały przygotowane i zabezpieczone do transportu. Każdy, kto chce mieć 100% pewność, że jego mebel nie zostanie zarysowany ani przetarty, powinien zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie go do wysyłki. Z drugiej strony, korzystając z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej, powinniśmy zadbać o to, aby jej pracownicy wykonywali wszystkie powierzone zadania zgodnie z naszymi wytycznymi.

Konieczność przewiezienia mebli to częsta przypadłość – szczególnie dla tych, którzy często decydują się na zmianę miejsca zamieszkania. Jednak wysyłka mebli to nie tylko przeprowadzka – może również wystąpić, gdy ktoś sprzedaje lub kupuje meble. Oto kompleksowy zestaw wskazówek, jak zawsze organizować przesyłki mebli.

Podczas transportu meble mogą zostać poważnie uszkodzone na wiele różnych sposobów. Wiele osób, które korzystały z usług nieprofesjonalnych firm przeprowadzkowych, skarżyło się później w Internecie, że ich pracownicy zostawiają rogi mebli, łamią uchwyty lub poplamiają tapicerkę. Aby uniknąć takich sytuacji, należy dokładnie przemyśleć wybór firmy spedycyjnej, a najlepiej upewnić się, że sposób mocowania i wysyłki mebli jest prawidłowy.

Jak należy przygotować meble do wysyłki?

Jak sprawnie zorganizować wysyłki mebli?

Rodzaj transportu mebli zależy głównie od jego gabarytów, czyli tego, czy mebel można rozłożyć. Będziesz chciał je nawet przewozić w bagażniku własnego samochodu, biorąc pod uwagę, że można je odkręcić. Z drugiej strony, gdy demontaż mebli jest całkowicie niemożliwy, sprawa się komplikuje. Następnie do transportu mebli należy użyć specjalnego samochodu lub przyczepy. W tym celu lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej wysyłkę mebli. Oczywiście jest to uwarunkowane tym, że prawie nikt nie posiada tak dużego pojazdu.

Przed wysyłką naszych mebli należy je najpierw opróżnić i dokładnie wyczyścić. Jeśli jest możliwość zburzenia mebli, zróbmy to. Każdy odkręcany element najlepiej owinąć specjalną folią ochronną. Jeśli mebel jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, można go umieścić w zwykłym kartonie. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że dostępna przestrzeń w danym kartonie jest wypełniona miękkim materiałem. Każda część ruchomych mebli, jak np. szuflady, powinna być oczywiście pakowana pojedynczo – inaczej ich transport może doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Z drugiej strony, jeśli nie ma możliwości rozebrania mebla i podzielenia go na mniejsze części, można po prostu zabezpieczyć jego krawędzie grubą tekturą i bardzo ostrożnie owinąć folią. Dobrym pomysłem jest również dodanie do narożników specjalnych narożników, które jeszcze bardziej zwiększą stopień ochrony naszych mebli.

Czy meble są gotowe?

Jeżeli należące do nas meble są gotowe do transportu należy zorganizować transport. Najlepiej znaleźć profesjonalną firmę o dobrej reputacji w Internecie. Wtedy w 100% zagwarantujemy, że wysyłka mebli zostanie wykonana w sposób profesjonalny i że nasze meble nie zostaną w żaden sposób uszkodzone podczas transportu.

Co decyduje o kosztach wysyłki mebli? Od wielu czynników. Mówimy tutaj głównie o rozmiarze, wadze i ustawieniu do pokonania. Ceny wysyłki mebli różnią się znacznie w zależności od poszczególnych firm transportowych, dlatego warto porównać ceny przed skorzystaniem z usług jakiejkolwiek firmy. Okazuje się, że za taką samą wysyłkę mebli będziemy w stanie zapłacić kilkadziesiąt procent więcej.

Szukając dobrej firmy spedycyjnej warto kierować się opiniami i opiniami zamieszczonymi w internecie. Nieocenione mogą być również opinie naszej rodziny czy znajomych. Ktoś w naszej rodzinie na pewno przeprowadził się w przeszłości i ma pewne doświadczenie w tym temacie.