Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt to pożegnanie czworonożnego przyjaciela: śmierć ukochanego zwierzaka to wielki smutek dla całej rodziny. W tym trudnym czasie właściciele czasem zmagają się z tym, co zrobić z ciałem zmarłego pupila i jak spłacić ostatni dług, którym od lat jest serdeczny przyjaciel. Obecnie skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt to najlepsza opcja na pochowanie ukochanego psa lub kota. Kremacja to proces wystawiania zwłok na działanie ognia i zamieniania ich w popiół.

Kremacja zwierząt np. w Zielonej Górze animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zielona-gora/ to najbardziej akceptowalny i biologicznie bezpieczny sposób pożegnania ukochanego zwierzaka w jego ostatniej podróży. Na pożegnanie krematorium może zaopiekować się ulubionym czworonożnym członkiem rodziny. Niestety zwierzęta domowe żyją znacznie krócej niż ludzie. Tak więc prędzej czy później odpowiedzialni właściciele muszą odpowiedzieć sobie na bardzo trudne pytanie: gdzie i jak chowane są ich zwierzęta po śmierci. Kiedy ścieżka życia zwierzaka dobiega końca, krematorium pomoże zorganizować wszystko i godnie towarzyszyć zwierzęciu w jego ostatniej drodze.

Co oferuje krematorium dla zwierząt?

  1. Zabiera szczątki zwierząt.
  2. Przewóz zwierzęcia do krematorium.
  3. Indywidualna kremacja zwierząt oraz na życzenie właściciela dystrybucja urn z prochami.
  4. Ogólna kremacja zwierząt.
  5. Urny na proch (można zamówić spersonalizowane urny drewniane).

Krematorium dla zwierząt to specjalnie wyposażony kompleks do kremacji martwych zwierząt. Zwykle składa się z pomieszczenia i nowoczesnych instalacji do chłodzenia. Krematoria wymagają specjalnych pieców jako wyposażenia. W większości przypadków piece składają się z dwóch komór. Ciała i kości są kremowane w największej komorze. Piec jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny dla organizmu człowieka. Procedura ta eliminuje emisję niepalnych części do atmosfery, minimalizując tym samym negatywny wpływ na środowisko. Obecnie usługi kremacji zwierząt są bardzo popularne, ponieważ w Chinach jest niewiele cmentarzy poświęconych zwierzętom.

Czego można oczekiwać od usług krematorium dla zwierząt?

W większości przypadków krematoria dla zwierząt zapewniają:

  • uczestniczyć w kremacji zwierząt
  • właściciele zmarłych zwierząt domowych mogą ubiegać się o 100% ich prochów
  • zniżki na kremację psów przewodników, zwierząt weterynaryjnych i psów policyjnych
  • krematoria zwierząt często zapewniają bezpłatny transport na terenie swoich obiektów
  • możliwa jest masowa kremacja

W przypadku konieczności odbioru szczątków zwierząt z miasta położonego dalej od krematorium koszt zostanie ustalony oddzielnie.

Dodatkowe usługi oferowane przez krematoria dla zwierząt

Właściciele psów lub kotów oraz królika przeznaczonego do kremacji mogą zakupić urnę w tej firmie. Są to wysokiej jakości przedmioty zaprojektowane z myślą o upamiętnieniu rodziny i przyjaciół. Obecnie urny wykonywane są z wysokiej jakości materiałów według oryginalnych projektów zaakceptowanych przez klientów krematorium dla zwierząt. Urny są zwykle wykonane z plastiku, ceramiki, kamienia, drewna, metalu i szkła. Urnę można udekorować wizerunkami zwierząt, aby uwiecznić jej pamięć. Taka urna staje się ozdobą, którą można postawić w wybranym miejscu w domu. Zawsze będzie przypominać o dobrych chwilach spędzonych ze zwierzętami.

Rozporządzenie zabrania grzebania zwierząt w ziemi

Krematorium dla zwierząt
Krematorium dla zwierząt

Kodeks wykroczeń wyraźnie mówi, że nie można grzebać martwych zwierząt na swojej działce ani w lesie. Są one uważane za odpady niebezpieczne klasy 1 i muszą być utylizowane przez wyspecjalizowane firmy. Zgodnie z polskim prawem zakopywanie zwierząt w ziemi może prowadzić do zanieczyszczenia środowiska, które może wyrządzić szkodę ludziom i innym zdrowym zwierzętom. Może się to zdarzyć na przykład z powodu zanieczyszczenia wód gruntowych.

Niestety w Polsce wciąż jest zbyt mało cmentarzy dla zwierząt, które cieszą się dużą popularnością. Dlatego, aby uniknąć wysokich kar i godnie pochować swojego pupila, warto skorzystać z usług krematorium dla zwierząt. Kremacja zwierząt to jedyny humanitarny i rozsądny sposób na pożegnanie z ukochanym zwierzakiem. Każdy człowiek na tej planecie zasługuje na godny pogrzeb, abyście mogli podziękować zwierzętom za okazaną nam miłość i wspólnie spędzony czas.

Jak wygląda indywidualna i grupowa kremacja zwierząt?

Krematoria zwierząt wyposażone są w specjalny sprzęt, a sam zabieg kremacji przeprowadzany jest przez personel posiadający specjalistyczną wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Kremacja indywidualna to spalenie zwłok danego zwierzęcia w wysokich temperaturach w specjalnym piecu. Pracownicy krematorium przyznali, że szanują jego ciało. Po kremacji prochy wsypywane są do wybranej urny i przekazywane właścicielowi zwierzęcia. Masowa kremacja obejmuje kremację kilku zwierząt.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl